otbs.euKamienica w Oświęcimiu przy ul. Mickiewicza 2-4 (Stare Miasto)

 14.06.2024
Remont kamienicy przy ul. Mickiewicza 2-4 w Oświęcimiu (Stare Miasto)

Oferowane mieszkania będą wykończone we wszystkich pomieszczeniach „pod klucz”. Oznacza to, że po zakończeniu budowy i otrzymaniu kluczy do mieszkania oraz zamontowaniu mebli będzie można od razu się do niego wprowadzić. Dodatkowo będzie możliwość wyboru kolorystyki wykończenia paneli podłogowych, płytek ściennych i podłogowych.

Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. informuje, że w I kwartale 2023 roku rozpoczęło przebudowę i nadbudowę budynku mieszkalno – usługowego przy ul. Mickiewicza 2 – 4 w Oświęcimiu (Stare Miasto).

Przedmiotowy budynek będzie posiadał mieszkania o powierzchniach od 35 m2 do 73 m2.

Oferowane mieszkania będą wynajmowane na zasadzie najmu (umowa na czas nieokreślony).
Budynek ten będzie wyposażony w nowoczesny system ogrzewania i chłodzenia sufitowego, który spowoduje brak konieczności montażu kaloryferów na ścianach i montażu instalacji klimatyzacyjnej, co znacznie poprawi komfort cieplny w mieszkaniach. W kotłowni oprócz tradycyjnego ogrzewania z sieci miejskiej PEC zostaną zamontowane pompy ciepła zasilane ciepłem znajdującym się w ziemi z odwiertów w gruncie wraz z instalacją fotowoltaiczną obniżającą koszty zużywanej energii elektrycznej. Przedmiotowe mieszkania będą posiadały w cenie partycypacji następujące wykończenie:
a) wszystkie pomieszczenia są otynkowane i pomalowane na biało (ściany i sufity),
b) zamontowane będą niezbędne gniazda i włączniki na instalacji elektrycznej,
c) na podłogach w pokojach i przedpokoju będą ułożone panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności w kuchni ułożona będzie terakota na podłodze, a w łazience ułożona będzie terakota na podłodze oraz ścianach do wysokości 2,1m,
d) łazienki będą w pełni wyposażone (wanna lub prysznic, umywalka, armatura sanitarna)
e) kuchnie wyposażone będą w kuchenki elektryczne, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej wraz z armaturą,
f) zamontowana będzie stolarka okienna wraz z parapetami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz drzwiowa (drzwi wejściowe antywłamaniowe oraz drzwi do wszystkich pomieszczeń wewnątrz mieszkania),
g) winda obsługująca wszystkie kondygnacje mieszkalne.

Na parterze oraz na części kondygnacji podziemnej będzie lokal handlowo – usługowy.

Warunkiem wynajmu jest:

1. Aktualizacja wniosku - Osoba zainteresowana ma możliwość przy aktualizacji wniosku wyboru tylko jednego mieszkania – decyduje kolejność złożonych wniosków przed jego aktualizacją – termin do 7 sierpnia 2023 roku.

2. Wpłata partycypacji - Po przydziale mieszkania, który odbędzie się do 11 sierpnia 2023 roku następuje podpisanie umowy partycypacji w wysokości 3 050,00 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania. Kwotę tę (zgodnie z tabelą z załącznika) będzie trzeba wpłacić do miesiąca od momentu podpisania umowy o partycypacji.

3. Wpłata kaucji - Po wybudowaniu i zgłoszeniu do użytkowania wpłata kaucji w wysokości dwunastokrotności ustalonego czynszu (obecnie wyliczony czynsz w oparciu o bieżące stawki WIBOR 3 M w przeliczeniu na 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania to 21,00 zł) – termin III kwartał 2024 roku.

W przypadku rezygnacji z mieszkania kwota partycypacji i kaucji jest zwracana na zasadach określonych w umowach.

Osoby, które nie są zainteresowane mieszkaniem w/w budynku lecz chcą pozostać na liście osób oczekujących na mieszkanie proszone są o złożenie aktualizacji wniosku w terminie do 7 sierpnia 2023 roku. W przypadku braku aktualizacji, osoby te zostaną skreślone z listy oczekujących na mieszkania.

Poniżej (pod ilustracjami) wykaz mieszkań oraz wniosek do pobrania.
  


Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

tel  33 486 95 72
tel. 33 445 42 75
tel. 33 844 40 64
tel. 33 841 17 18
Adres e-mail: biuro@
Po znaku @ należy dopisać otbs.eu
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 7.oo – 15.oo
Wtorek 7.oo – 16.oo
Środa 7.oo – 15.oo
Czwartek 7.oo – 15.oo
Piątek 7.oo – 14.oo


OK