otbs.euBudynek P w Ośwęcimiu przy ul. Sadowej (Stare Stawy)

 27.06.2024
Budowa budynku wielorodzinnego „P” dla 36 rodzin przy ul. Sadowej 72 w Oświęcimiu (osiedle Stare Stawy w Oświęcimiu).

Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. planuje w III kwartale 2024 rozpocząć budowę kolejnego budynku wielorodzinnego (planowane zasiedlenie koniec IV kwartału 2025 r.).

Oferowane mieszkania będą wykończone we wszystkich pomieszczeniach „pod klucz”. Oznacza to, że po zakończeniu budowy i otrzymaniu kluczy do mieszkania oraz zamontowaniu mebli będzie można od razu się do niego wprowadzić. Dodatkowo będzie możliwość wyboru kolorystyki wykończenia paneli podłogowych, płytek ściennych i podłogowych.

Wszystkie mieszkania będą posiadały w cenie partycypacji następujące wykończenie:
a) wszystkie pomieszczenia są otynkowane i pomalowane na biało (ściany i sufity),
b) zamontowane są niezbędne gniazda i włączniki na instalacji elektrycznej,
c) na podłogach w pokojach i przedpokoju są ułożone panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności, w kuchni ułożona jest terakota na podłodze, a w łazience ułożona jest terakota na podłodze oraz ścianach do wysokości 2,1m
d) łazienki są w pełni wyposażone (wanna lub prysznic, umywalka, armatura sanitarna)
e) kuchnie wyposażone są w kuchenki elektryczne, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej wraz
z armaturą
f) zamontowana jest stolarka okienna (okna PCV) wraz z parapetami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz drzwiowa (drzwi wejściowe antywłamaniowe oraz drzwi do wszystkich pomieszczeń wewnątrz mieszkania).

Budynek posiada monitoring zewnętrzny oraz wewnętrzny, a wejście do budynku zabezpiecza domofon. Na kondygnacji podziemnej znajduje się garaż wielostanowiskowy, a na zewnątrz dostępne będą miejsca postojowe ogólnodostępne wraz z miejscami dla niepełnosprawnych.
 
Budynek ten będzie wyposażony w nowoczesny system ogrzewania i chłodzenia sufitowego, który spowoduje brak konieczności montażu kaloryferów na ścianach i montażu instalacji klimatyzacyjnej, co znacznie poprawi komfort cieplny  w mieszkaniach. W kotłowni oprócz tradycyjnego ogrzewania z sieci miejskiej PEC zostaną zamontowane pompy ciepła zasilane ciepłem znajdującym się w ziemi z odwiertów w gruncie wraz z instalacją fotowoltaiczną obniżającą koszty zużywanej energii elektrycznej.
 
Czas trwania budowy: planowane rozpoczęcie w III kwartale 2024 r., planowane zakończenie koniec IV kwartału 2025 r. Przedmiotowy budynek będzie posiadał mieszkania o powierzchniach od 40 m2 do 90 m2. Oferowane mieszkania będą wynajmowane poprzez wskazanie osób do zamieszkania w nich przez Miasto Oświęcim. Termin i miejsce składania wniosków zostanie podany w lipcu 2024 r.

Warunki pozyskania mieszkania: podstawowym warunkiem wynajmu jest wpłata partycypacji
w wysokości 30% wartości mieszkania (szacowana wartość partycypacji to 2 455 zł/m2 - jest to kwota, która w przypadku rezygnacji z mieszkania podlega zwrotowi zgodnie z umową,
a w przypadku wykupu mieszkania, który może nastąpić nie wcześniej niż po 15 latach od zasiedlenia i rozliczenia inwestycji jest odliczana od wartości sprzedaży). Kwotę tą trzeba wpłacić do miesiąca od momentu podpisania umowy.

Kolejnym krokiem będzie wpłata przed zasiedleniem (IV kwartał 2025 r.) kaucji w wysokości dwunastokrotności czynszu (planowany czynsz za 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania to 4% wartości odtworzeniowej ustalanej na podstawie wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych dla województwa małopolskiego, który obecnie wynosi 19,25 zł). W przypadku rezygnacji z mieszkania kwota partycypacji i kaucji jest zwracana na zasadach określonych w umowach.
 

Budynek O wizualizacja 1

Budynek O wizualizacja 2

Budynek O wizualizacja 3

Budynek O wizualizacja 4

 
Dokumenty do pobrania:


Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

tel  33 486 95 72
tel. 33 445 42 75
tel. 33 844 40 64
tel. 33 841 17 18
Adres e-mail: biuro@
Po znaku @ należy dopisać otbs.eu
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 7.oo – 15.oo
Wtorek 7.oo – 16.oo
Środa 7.oo – 15.oo
Czwartek 7.oo – 15.oo
Piątek 7.oo – 14.oo

  • Zarząd Oświęcimskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z.o.o uprzejmie informuje, że  w związku z przeciągającymi się procedurami wyłonienia generalnego wykonawcy budynku "P" przy ul. Sadowej 72 w Oświęcimiu, w lipcu 2024 roku ruszą zapisy na mieszkania.

OK