A A A

Koncepcja zabudowy budynkami wielorodzinnymi działki przy ul. Zagrodowej w Oświęcimiu, wraz z koncepcją architektoniczną jednego z budynków, oraz wizualizacjami całego osiedla

Lokalizacja
Teren przeznaczony pod zabudowę to południowa część działek zlokalizowanych w Oświęcimiu przy ul. Zagrodowej.
Cel opracowania i podstawowe założenia
Przedmiotem opracowania jest sześć budynków mieszkalnych wielorodzinnych (jeden zakończony w 2012, drugi w budowie - zakończenie III kwartał 2014r). Zaprojektowano jeden typ budynku składający się z dwóch segmentów z czterema kondygnacjami nadziemnymi i poddaszem wykorzystanym na cele mieszkaniowe jako piąta kondygnacja. Budynek został podpiwniczony. Całość zwieńczono dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 35°. Celem opracowania było zaprojektowanie takich budynków by swą bryła, architekturą móc swobodnie wkomponować się w otaczający krajobraz oraz istniejące zabudowania.

Stan istniejący działki
Obecnie działka jest w części zagospodarowana (dwoma budynkami). Od południa graniczy z ul. Zagrodową, od północy z zabudową osiedlową natomiast strona wschodnia i zachodnia to tereny na dzień dzisiejszy przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne (sześć bloków).

Projektowane zagospodarowanie działki
Dojazd do działki zapewniają projektowane drogi wewnętrzne. Teren docelowo może zostać ogrodzony. Wewnętrzny układ komunikacyjny tworzy sieć zaprojektowanych dróg wewnętrznych o szer. 5,0m o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Stanowiska postojowe zlokalizowano pod każdym z budynków pod kątem prostym w stosunku do projektowanych dróg wewnętrznych. Pojemniki na stałe odpady usytuowano w odległości min.10m od budynków, są one dostępne z projektowanych dróg wewnętrznych, by umożliwić sprawny wywóz odpadów. Budynki zostały tak zlokalizowane (przy zachowaniu wymaganych odległości) by optymalnie wykorzystać walory działki, nasłonecznienie oraz krajobraz.

Projektowane budynki

Opis ogólny
Projektowane budynki wielorodzinne składają się z dwóch segmentów. Każdy z segmentów posiada własną klatkę schodową oraz niezależne wejścia. Przed każdym wejściem do obiektu zaprojektowano schody oraz pochylnię umożliwiającą pokonanie przez np. osoby niepełnosprawne różnicy poziomów. Obiekt ma pięć kondygnacji nadziemnych (5 kondygnacja stanowi poddasze mieszkalne) oraz jedną podziemną - parking podziemny z dostępem z zewnątrz. Pomieszczenie kotłowni projektuje się tylko jedno na blok i lokalizuje w jednym z segmentów. Każdy z segmentów posiada około 13 mieszkań. Kondygnacje posiadają mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe, trzypokojowe oraz czerto pokojowe (jako dwupoziomowe). W każdym bloku w jednym z segmentów zaprojektowano mieszkanie dwupokojowe dla osoby niepełnosprawnej. Obiekt został zaprojektowany w technologii tradycyjnej, murowanej. Dach dwuspadowy o kącie nachylenia 35°, pokryty dachówką. W rejonie klatki schodowej w każdym z segmentów zaprojektowano również wyłaz by móc umożliwić konserwację dachu oraz kominów. Każdy z budynków posiada również instalację monitoringu (zewnętrza część budynku, każda klatka z osobna w wewnątrz oraz wewnętrzny parking podziemny).

Wizualizacja projektowanej części osiedla

Dokumenty do pobrania:

Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

32-600 Oświęcim, ul. 11-go Listopada 16c
tel  33 486 95 72
tel. 33 445 42 75
tel. 33 844 40 64
tel. 33 841 17 18
fax 33 445 42 71
Adres e-mail: sekretariat@
Po znaku @ należy dopisać otbs.eu
 
 
 
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 7.oo – 15.oo
Wtorek 7.oo – 16.oo
Środa 7.oo – 15.oo
Czwartek 7.oo – 15.oo
Piątek 7.oo – 14.oo