otbs.euAktualizacja wniosków na mieszkania

 19.05.2022
Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. informuje, że planuje w III kwartale 2022 roku. rozpocząć budowę budynku wielorodzinnego dla 36 rodzin przy ul. Sadowej (osiedle Stare Stawy w Oświęcimiu).
Przedmiotowy budynek będzie posiadał mieszkania o powierzchniach od 40 m2 do 90 m2. Oferowane mieszkania będą wynajmowane na zasadzie odroczonej własności, co oznacza, że po upływie minimum 5 lat od zasiedlenia będzie istniała możliwość wykupu od Spółki mieszkania i tym samym będzie można stać się jego Właścicielem.

Budynek ten będzie wyposażony w nowoczesny system ogrzewania i chłodzenia sufitowego, który spowoduje brak konieczności montażu kaloryferów na ścianach i montażu instalacji klimatyzacyjnej, co znacznie poprawi komfort cieplny w mieszkaniach. W kotłowni oprócz tradycyjnego ogrzewania z sieci miejskiej PEC zostaną zamontowane pompy ciepła zasilane ciepłem znajdującym się w ziemi z odwiertów w gruncie wraz z instalacją fotowoltaiczną obniżającą koszty zużywanej energii elektrycznej. Przedmiotowe mieszkania będą posiadały w cenie partycypacji następujące wykończenie:
a) wszystkie pomieszczenia są otynkowane i pomalowane na biało (ściany i sufity),
b) zamontowane będą niezbędne gniazda i włączniki na instalacji elektrycznej,
c) na podłogach w pokojach i przedpokoju będą ułożone panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności w kuchni ułożona będzie terakota na podłodze, a w łazience ułożona będzie terakota na podłodze oraz ścianach do wysokości 2,1 m
d) łazienki będą w pełni wyposażone (wanna lub prysznic, umywalka, armatura sanitarna)
e) kuchnie wyposażone będą w kuchenki elektryczne, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej wraz z armaturą
f) zamontowana będzie stolarka okienna (okna PCV) wraz z parapetami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz drzwiowa (drzwi wejściowe antywłamaniowe oraz drzwi do wszystkich pomieszczeń wewnątrz mieszkania).

Dodatkowo na terenie będzie monitoring zewnętrzny oraz wewnętrzny, a wejście do budynku zabezpieczać będzie domofon. Na kondygnacji podziemnej znajdować się będzie garaż wielostanowiskowy, a na poziomie terenu będą miejsca postojowe na zewnątrz budynku.

Warunkiem wynajmu jest:

1. Aktualizacja wniosku - Osoba zainteresowana ma możliwość przy aktualizacji wniosku wyboru tylko jednego mieszkania – decyduje kolejność złożonych wniosków przed jego aktualizacją – termin do 6 czerwca 2022 roku.

2. Wpłata partycypacji - Po przydziale mieszkania, który odbędzie się do 8 czerwca 2022 roku. następuje podpisanie umowy partycypacji w wysokości 43% wartości mieszkania - szacowany koszt partycypacji (udziału w kosztach budowy) za 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania to około 3 000 zł. Kwotę tą (zgodnie z tabelą z załącznika) będzie trzeba wpłacić do miesiąca od momentu podpisania umowy o partycypacji.

3. Wpłata kaucji - Po wybudowaniu i zgłoszeniu do użytkowania wpłata kaucji w wysokości dwunastokrotności ustalonego czynszu (obecnie wyliczony czynsz w oparciu o bieżące stawki WIBOR 3 M w przeliczeniu na 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania to 21,00 zł) – termin IV kwartał 2023 roku.

W przypadku rezygnacji z mieszkania kwota partycypacji i kaucji jest zwracana na zasadach określonych w umowach.

Osoby, które nie są zainteresowane mieszkaniem w/w budynku lecz chcą pozostać na liście osób oczekujących na mieszkanie muszą złożyć aktualizację wniosku w terminie do 6 czerwca 2022 roku. W przypadku braku aktualizacji, osoby te zostaną skreślone z listy oczekujących na mieszkania.


Dokumenty do pobrania:


Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

tel  33 486 95 72
tel. 33 445 42 75
tel. 33 844 40 64
tel. 33 841 17 18
Adres e-mail: biuro@
Po znaku @ należy dopisać otbs.eu
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 7.oo – 15.oo
Wtorek 7.oo – 16.oo
Środa 7.oo – 15.oo
Czwartek 7.oo – 15.oo
Piątek 7.oo – 14.oo


OK